Panenka Maria (GC2FBHZ)
by lejny

Cache Type: Geocache|Traditional Cache GC2FBHZ (Visit Cache Page)
N 50° 09.991 E 14° 50.335
( 50.16651666666667, 14.83891666666667 )

Location: , Czech Republic
Hidden: 2010-09-18
Cache Size: Cache Size: Small
Difficulty: Difficulty full-point  Terrain: Terrain full-point

Download Icon GPX file   (built by the PCWize GPX Generator)

Synopsis:
Vítáme Vás v Prerove nad Labem, malebné stredoceské obci ležící v úrodném Polabí mezi Celákovicemi a Ceským Brodem. K našim pametihodnostem patrí skanzen lidové architektury, romantický renesancní zámek s vodním príkopem a muzeum Moto-Velo. Prerov nad Labem je místem, kde se jeho obyvatelum dobre zije a kam se turisté rádi vracejí.

Details:

Naší obec v dávné historii navštevovali králové i arcivévodové. Jeden z nich - toskánský arcivévoda Ludvík Salvátor zde okolo roku 1895 založil první národopisné muzeum v ceských zemích, které pretrvalo do dnesních dní.

V údolí mezi Prerovskou, Semickou a Brístevskou hurou vás v léte privítá krajina lákající k procházce po polních cestách mezi lány zlatavé psenice ci zeleniny. Cetné turistické a cyklistické stezky vás provedou luzním lesem Netusil po Budecské hrázi az k rezervaci Hrbáckovy tune. Dalsí cesty vedou na vrcholy Polabských hur, odkud se nabízejí dálkové výhledy do jinak rovinaté krajiny. Prevýsení více jak 60 metru si oblíbili také paraglidisté. Zimní Prerov je castým cílem rekreacních bezkaru.

V okolí Prerova nad Labem výletníci najdou Hrabalovo Kersko s populární Hájenkou, puvabný zámek v Lysé nad Labem, celákovickou tvrz nebo Botanicus v Ostré.

První písemná zmínka o Prerovu je stará více jak 1000 let. slo o záznam o prevodu vlastnictví obce – v roce 993 jej druhý prazský biskup sv. Vojtech daroval i s nekolika dalsími vesnicemi benediktýnskému klásteru v Praze na Brevnove. Ten panství dále pronajímal. Podle povesti meli prerovstí nájemci povinnost udrzovat brod pres Labe a cestu skrz baziny v místech, kudy vedla jedna ze zemských stezek od Prahy na Lysou.

Z a vice na www.prerovnl.cz

V této obci je mozno ješte objevit pár dalších geopokladu:

Kaplicka sv. Vojtecha / The chapel of St.Vojtech, Skansen II

!!!!!! vyuzijte toho ze ta zahradka ma branku na kolicek tak at nikdo neleze pres plot a za sebou zavirejte!!!!

PREJI PRÍJEMNÝ ODLOV A HLAVNE PROSÍM NEROZHRABÁVEJTE A NENICTE POMNÍCEK, LAVICKU, PLUTEK ANI OKOLNÍ ROSTLINY A NEROZHAZUJTE OKOLO ŽÁDNÉ ODPADKY (popelnice jsou hned vedle) NELEZTE NA PLUTEK ANI PRES NEJ ANI NA BRÍZU A UPOZORNUJI NA TO ŽE NA LAVICCE SE SEDÍ!!!!!!


Kdo z vás by se chtel ochladit ve studené, nekdy i teplé vode tak mužete na N 50°09´59,325´´ E 014°50´15,574´´. Tomuto potoku se zde ríká ´´Strouha´´ a protéká témer celým Prerovem, pro prípad ze se budete chtít smocit celý a porádne si zaplavat tak zkuste nedaleký rybník ´´Bezedna´´ na N 50°10'7.357" E 14°49'43.045", hlavne se nepotápejte moc hluboko muze se Vám stát, ze na dno nedosáhnete a nevyplavete…

Ješte upozornuji ze je toto moje 1.zalozena cachule, tak kdyby kacheri objevili nejaky problem tak mi napiste na email ( vlk.pp@seznam.cz ) rád opravim a doladim.:-)
Tato cachule ma zakladni vybavu na: spalkovity loogbuk, obycejna tuzka prispagatovana k loogbuku, orezavatko, guma.


Navigation Navigation

* log your visit
* view gallery
* watch listing
* ignore listing
* bookmark listing

Watching 1 user(s) watching this cache.

Map
no dogs motorcycles allowed bikes allowed available 24-7 parking available stroller accessible thorns! horses allowed may require skiis blank blank blank

What are Attributes?
Inventory Inventory

There are no Trackables in this cache.
View past Trackables

What is a Travel Bug?

Hint: (hover over pencil to decrypt) uokzald dop a uoksat dop mekcinmop az--
hbxmnyq qbc n hbxfng qbc zrxpvazbc nm--

GPSr Comment:
None

Keywords:
devtek, pcwize

Want to build your own .GPX file and cache page? Click here. It's free.